ITT Cannon, LLC DCU37SF179A
DCU37SF179A picture photo
Mfg. Part Number
DCU37SF179A
Manufacturer
Product Category
D-Sub Connectors
Brief Description
DSUB 37 F WW3 ZINC
Datasheet Download
DCU37SF179A.pdf
Availability of DCU37SF179A
QUANTITY
DCU37SF179A Order Process
Ship out your order
Specifications of DCU37SF179A
Internal Part NumberEIS-DCU37SF179A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DCU37SF179A
Related LinksDCU37, DCU37SF179A Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
DCU37SF179A Details Description
Related parts for DCU37SF179A
CONN RECEPT PIN .382" datasheet.pdf
IC DAC 16BIT QUAD SRL IN 28-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC RS-232 SERIAL 230KBPS 20-SSOP datasheet.pdf
CAP CER 330PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
IPD M12 SHLD NAMUR 2M datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS 3.81MM R/A GN datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 10K OHM 10SRT datasheet.pdf