ITT Cannon, LLC DDMA78SNMF0
DDMA78SNMF0 picture photo
Mfg. Part Number
DDMA78SNMF0
Manufacturer
Product Category
D-Sub, D-Shaped Connectors - Housings
Brief Description
DSUB 78 F CRIMP NM
Datasheet Download
DDMA78SNMF0.pdf
Availability of DDMA78SNMF0
QUANTITY
DDMA78SNMF0 Order Process
Ship out your order
Specifications of DDMA78SNMF0
Internal Part NumberEIS-DDMA78SNMF0
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / RoHS non-compliant
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub, D-Shaped Connectors - Housings
Connector StyleD-Sub, High Density
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Contact TypeSignal
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
Features-
Shell Material, FinishBrass, Yellow Chromate Plated Cadmium
Shell Finish Thickness-
NoteContacts Not Provided
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mating Cycles200
Dielectric MaterialThermoplastic
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DDMA78SNMF0
Related LinksDDMA7, DDMA78SNMF0 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
DDMA78SNMF0 Details Description
Related parts for DDMA78SNMF0
CAP ALUM 330UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
LED GRN DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 20ppm 32pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 2.37K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
ANT SCANNER 150/450/800MHZ CHROM datasheet.pdf
MICRO 9C P /33 WHT 18" datasheet.pdf