FFF DDP50P064LORLF
DDP50P064LORLF picture photo
Mfg. Part Number
DDP50P064LORLF
Manufacturer
Product Category
D-Sub Connectors
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup
Datasheet Download
DDP50P064LORLF.pdf
Availability of DDP50P064LORLF
QUANTITY
DDP50P064LORLF Order Process
Ship out your order
Specifications of DDP50P064LORLF
Internal Part NumberEIS-DDP50P064LORLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
SeriesDP
PackagingTray
Connector StyleD-Sub
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions50
Number of Rows3
Shell Size, Connector Layout5 (DD, D)
Contact TypeSignal
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder Cup
Features-
Shell Material, Finish-
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish Thickness-
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating-
Current Rating7.5A
Housing MaterialThermoplastic
Color-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DDP50P064LORLF
Related LinksDDP50P0, DDP50P064LORLF Datasheet, FFF Distributor
DDP50P064LORLF Details Description
Related parts for DDP50P064LORLF
OPTOISO 7.5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10V 20% 1411 datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 5V 0.1UF 28-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 750PF 50V P2H 1206 datasheet.pdf
RES 110 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES 806 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
NETWORK SWITCH datasheet.pdf
Connector Receptacle 27 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf