Murata Electronics North America DE1B3KX221KA4BL01
DE1B3KX221KA4BL01 picture photo
Mfg. Part Number
DE1B3KX221KA4BL01
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 220PF 250V RADIAL
Datasheet Download
DE1B3KX221KA4BL01.pdf
Availability of DE1B3KX221KA4BL01
QUANTITY
DE1B3KX221KA4BL01 Order Process
Ship out your order
Specifications of DE1B3KX221KA4BL01
Internal Part NumberEIS-DE1B3KX221KA4BL01
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesKX
PackagingBulk
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientB
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y1
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DE1B3KX221KA4BL01
Related LinksDE1B3KX2, DE1B3KX221KA4BL01 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DE1B3KX221KA4BL01 Details Description
Related parts for DE1B3KX221KA4BL01
OSC SO 125.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS STR 3.81MM datasheet.pdf
KIT VDSL PORT DRIVER PROTECTION datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
IC REG CTRLR FLYBK ISO VM 16SOIC datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
MICRO 37C P 20" YEL JACKS datasheet.pdf
IC SDRAM 256M 166MHZ 90BGA datasheet.pdf