Murata Electronics North America DE1B3KX681KB4BP01F
DE1B3KX681KB4BP01F picture photo
Mfg. Part Number
DE1B3KX681KB4BP01F
Brief Description
CAP CER 680PF 300VAC RADIAL
Datasheet Download
DE1B3KX681KB4BP01F.pdf
Availability of DE1B3KX681KB4BP01F
QUANTITY
DE1B3KX681KB4BP01F Order Process
Ship out your order
Specifications of DE1B3KX681KB4BP01F
Internal Part NumberEIS-DE1B3KX681KB4BP01F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesKX
PackagingBulk
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated300VAC
Temperature CoefficientB
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DE1B3KX681KB4BP01F
Related LinksDE1B3KX68, DE1B3KX681KB4BP01F Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DE1B3KX681KB4BP01F Details Description
Related parts for DE1B3KX681KB4BP01F
IC REG LDO 5V 0.8A DPAK datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 3.2A 48 MOHM TH datasheet.pdf
5 ROW GUIDE RECEPT HSG H-EAT ST datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS 22AWG .156 RED datasheet.pdf
RES 1.37K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 21G OLIVE datasheet.pdf
LED WEDGE BASED T3 1/4 YELLOW datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CONN HDR 28POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf
Connector Socket 25 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf