Murata Electronics North America DE21XKY220JA3BM02F
DE21XKY220JA3BM02F picture photo
Mfg. Part Number
DE21XKY220JA3BM02F
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22PF 250VAC SL RADIAL
Datasheet Download
DE21XKY220JA3BM02F.pdf
Availability of DE21XKY220JA3BM02F
QUANTITY
DE21XKY220JA3BM02F Order Process
Ship out your order
Specifications of DE21XKY220JA3BM02F
Internal Part NumberEIS-DE21XKY220JA3BM02F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesKY
PackagingBulk
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature20°C ~ 85°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DE21XKY220JA3BM02F
Related LinksDE21XKY22, DE21XKY220JA3BM02F Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DE21XKY220JA3BM02F Details Description
Related parts for DE21XKY220JA3BM02F
RES ARRAY 4 RES 470 OHM 2012 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.5MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EXTEND datasheet.pdf
THERM NTC 220KOHM 5% 1206 SMD datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 2A PMDS datasheet.pdf
ADAPTER 24-QFNS ISPPAC-POWR605 datasheet.pdf
RES 4K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 62K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf