Murata Electronics North America DE2F3KY103M-N3A-M02
DE2F3KY103M-N3A-M02 picture photo
Mfg. Part Number
DE2F3KY103M-N3A-M02
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
DE2F3KY103M-N3A-M02.pdf
Availability of DE2F3KY103M-N3A-M02
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DE2F3KY103M-N3A-M02 Order Process
Ship out your order
Specifications of DE2F3KY103M-N3A-M02
Internal Part NumberEIS-DE2F3KY103M-N3A-M02
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship DE2F3KY103M-N3A-M02 today.
SeriesDE2F3KY103M
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-DE2F3KY103M-N3A-M02
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksDE2F3KY10, DE2F3KY103M-N3A-M02 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DE2F3KY103M-N3A-M02 Details Description
Related parts for DE2F3KY103M-N3A-M02
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
REMOTE CONTROL SYSTEM FM 3CH datasheet.pdf
IC AMBIENT LIGHT SENSOR 8NSOIC datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 14.5K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
RES 225 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf