Murata Electronics North America DEA1X3D101JN2A
DEA1X3D101JN2A picture photo
Mfg. Part Number
DEA1X3D101JN2A
Brief Description
CAP CER 100PF 2KV SL RADIAL
Datasheet Download
DEA1X3D101JN2A.pdf
Availability of DEA1X3D101JN2A
QUANTITY
DEA1X3D101JN2A Order Process
Ship out your order
Specifications of DEA1X3D101JN2A
Internal Part NumberEIS-DEA1X3D101JN2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
SeriesDEA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance100pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DEA1X3D101JN2A
Related LinksDEA1X3D, DEA1X3D101JN2A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DEA1X3D101JN2A Details Description
Related parts for DEA1X3D101JN2A
RES SMD 931 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 3A SMC datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 17POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
RES 3.92K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf