Murata Electronics North America DEA1X3D180JP2A
DEA1X3D180JP2A picture photo
Mfg. Part Number
DEA1X3D180JP2A
Brief Description
CAP CER 18PF 2KV SL RADIAL
Datasheet Download
DEA1X3D180JP2A.pdf
Availability of DEA1X3D180JP2A
QUANTITY
DEA1X3D180JP2A Order Process
Ship out your order
Specifications of DEA1X3D180JP2A
Internal Part NumberEIS-DEA1X3D180JP2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
SeriesDEA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance18pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.177" Dia (4.50mm)
Height - Seated (Max)0.295" (7.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DEA1X3D180JP2A
Related LinksDEA1X3D, DEA1X3D180JP2A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DEA1X3D180JP2A Details Description
Related parts for DEA1X3D180JP2A
CAP ALUM 1200UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 20POS .100 GOLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS 3.5MM datasheet.pdf
FERRULE 2.5MM INS GRY 1 = 500PCS datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS .100 DL STR SMD datasheet.pdf
FUSE 250MA ALARM-IND VIOLET datasheet.pdf
RES SMD 437 OHM 0.05% 1/4W 0805 datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 71MM datasheet.pdf
CONN M8 MALE 3POS datasheet.pdf