Vishay/Dale RLR32C2103FPRSL
RLR32C2103FPRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C2103FPRSL
Brief Description
RES 210K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C2103FPRSL.pdf
Availability of RLR32C2103FPRSL
QUANTITY
RLR32C2103FPRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C2103FPRSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C2103FPRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)210k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C2103FPRSL
Related LinksRLR32C2, RLR32C2103FPRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C2103FPRSL Details Description
Related parts for RLR32C2103FPRSL
Connector Quick Connect Receptacle 14-16 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
RES SMD 11.3K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M10-1.25 6H 4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CAP POLYMER 560UF 20% 2.5V T/H datasheet.pdf
26 MODII HDR SRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
COLD SHRINK INSULATOR datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf