Murata Electronics North America DEA1X3D470JN2A
DEA1X3D470JN2A picture photo
Mfg. Part Number
DEA1X3D470JN2A
Brief Description
CAP CER 47PF 2KV SL RADIAL
Datasheet Download
DEA1X3D470JN2A.pdf
Availability of DEA1X3D470JN2A
QUANTITY
DEA1X3D470JN2A Order Process
Ship out your order
Specifications of DEA1X3D470JN2A
Internal Part NumberEIS-DEA1X3D470JN2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,500
SeriesDEA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max)0.354" (9.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DEA1X3D470JN2A
Related LinksDEA1X3D, DEA1X3D470JN2A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DEA1X3D470JN2A Details Description
Related parts for DEA1X3D470JN2A
CONN RECEPTACLE HOUSING 4POS 2MM datasheet.pdf
SHELF NON VENTILATED SLIDING datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC DUAL 8-BIT SERIAL D/A 8-SOIC datasheet.pdf
RES 24K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.33K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 5W datasheet.pdf