Murata Electronics North America DEA1X3D680JA2B
DEA1X3D680JA2B picture photo
Mfg. Part Number
DEA1X3D680JA2B
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 68PF 2KV SL RADIAL
Datasheet Download
DEA1X3D680JA2B.pdf
Availability of DEA1X3D680JA2B
QUANTITY
DEA1X3D680JA2B Order Process
Ship out your order
Specifications of DEA1X3D680JA2B
Internal Part NumberEIS-DEA1X3D680JA2B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesDEA
PackagingBulk
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max)0.354" (9.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DEA1X3D680JA2B
Related LinksDEA1X3D, DEA1X3D680JA2B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DEA1X3D680JA2B Details Description
Related parts for DEA1X3D680JA2B
CONN EDGECARD 26POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.082UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
IC FPGA 83 I/O 100VQFP datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 50V 1% BP 1210 datasheet.pdf
RES 120 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 170VWM 288.75VC P600 datasheet.pdf
CABLE 4COND 16AWG SHLD 100' datasheet.pdf
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
BIT D'VERSIBIT .750X.250X54.00" datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 971MA 220 MOHM datasheet.pdf
TV 2C 2#16 PIN RECP datasheet.pdf
CAP TANT 1000UF 8V 20% datasheet.pdf