Murata Electronics North America DEA1X3D820JN2A
DEA1X3D820JN2A picture photo
Mfg. Part Number
DEA1X3D820JN2A
Brief Description
CAP CER 82PF 2KV SL RADIAL
Datasheet Download
DEA1X3D820JN2A.pdf
Availability of DEA1X3D820JN2A
QUANTITY
DEA1X3D820JN2A Order Process
Ship out your order
Specifications of DEA1X3D820JN2A
Internal Part NumberEIS-DEA1X3D820JN2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
SeriesDEA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance82pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DEA1X3D820JN2A
Related LinksDEA1X3D, DEA1X3D820JN2A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DEA1X3D820JN2A Details Description
Related parts for DEA1X3D820JN2A
CONN HEADER 8POS 1.25MM R/A GOLD datasheet.pdf
RES SMD 681 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 110A TO-247 datasheet.pdf
LATCHING 2POS ORANGE datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 475MA 350 MOHM datasheet.pdf
CAP SILICON 15PF 5% 16V 0402 datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 100V 5% BP 1825 datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
RES 8.06K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
381 TB PLG SKT STR TMT datasheet.pdf
3 V to 5 V Single Supply, 200 kSPS 12-Bit Sampling ADCs IC datasheet.pdf