TDK Corporation DEA212450BT-7031A1
DEA212450BT-7031A1 picture photo
Mfg. Part Number
DEA212450BT-7031A1
Manufacturer
Product Category
RF Filters
Brief Description
FILTER BANDPASS 2.4GHZ 0805 SMD
Datasheet Download
DEA212450BT-7031A1.pdf
Availability of DEA212450BT-7031A1
QUANTITY
DEA212450BT-7031A1 Order Process
Ship out your order
Specifications of DEA212450BT-7031A1
Internal Part NumberEIS-DEA212450BT-7031A1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Filters
FamilyRF Filters
SeriesDEA
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency2.45GHz Center
Bandwidth100MHz
Filter TypeBand Pass
Ripple-
Insertion Loss2.7dB
Package / Case0805 (2012 Metric), 6 PC Pad
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.059" W (2.00mm x 1.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DEA212450BT-7031A1
Related LinksDEA212450, DEA212450BT-7031A1 Datasheet, TDK Corporation Distributor
DEA212450BT-7031A1 Details Description
Related parts for DEA212450BT-7031A1
IC OPAMP GP 635KHZ 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 392 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
MULTI-PAIR 18COND 22AWG 1000' datasheet.pdf
CONV DC/DC 5V 500MA OUT THRU datasheet.pdf
IC CLOCK BUFFER 24MLF datasheet.pdf
20W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP 0.25A 12MSOP datasheet.pdf