TDK Corporation DEA252450BT-7014D1
DEA252450BT-7014D1 picture photo
Mfg. Part Number
DEA252450BT-7014D1
Manufacturer
Product Category
RF Filters
Brief Description
FILTER BANDPASS 2.4GHZ 1008 SMD
Datasheet Download
DEA252450BT-7014D1.pdf
Availability of DEA252450BT-7014D1
QUANTITY
DEA252450BT-7014D1 Order Process
Ship out your order
Specifications of DEA252450BT-7014D1
Internal Part NumberEIS-DEA252450BT-7014D1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Filters
FamilyRF Filters
SeriesDEA
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency2.45GHz Center
Bandwidth100MHz
Filter TypeBand Pass
Ripple-
Insertion Loss1.2dB
Package / Case1008 (2520 Metric), 8 PC Pad
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DEA252450BT-7014D1
Related LinksDEA252450, DEA252450BT-7014D1 Datasheet, TDK Corporation Distributor
DEA252450BT-7014D1 Details Description
Related parts for DEA252450BT-7014D1
IC OSC DUAL FX FREQ PROG 8USOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
ADAPTER PROGRAM TOOLSTICK F520 datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 740 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 120K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf