Murata Electronics North America DEBB33F471KP3A
DEBB33F471KP3A picture photo
Mfg. Part Number
DEBB33F471KP3A
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 470PF 3.15KV RADIAL
Datasheet Download
DEBB33F471KP3A.pdf
Availability of DEBB33F471KP3A
QUANTITY
DEBB33F471KP3A Order Process
Ship out your order
Specifications of DEBB33F471KP3A
Internal Part NumberEIS-DEBB33F471KP3A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package900
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesDEB
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated3150V (3.15kV)
Temperature CoefficientB
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DEBB33F471KP3A
Related LinksDEBB33F, DEBB33F471KP3A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DEBB33F471KP3A Details Description
Related parts for DEBB33F471KP3A
CAP CER 18PF 2KV SL/GP RADIAL datasheet.pdf