Murata Electronics North America DEC1X3J470JA3B
DEC1X3J470JA3B picture photo
Mfg. Part Number
DEC1X3J470JA3B
Brief Description
CAP CER 47PF 6.3KV SL RADIAL
Datasheet Download
DEC1X3J470JA3B.pdf
Availability of DEC1X3J470JA3B
QUANTITY
DEC1X3J470JA3B Order Process
Ship out your order
Specifications of DEC1X3J470JA3B
Internal Part NumberEIS-DEC1X3J470JA3B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
PackagingBulk
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated6300V (6.3kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)0.512" (13.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
FeaturesHigh Voltage
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DEC1X3J470JA3B
Related LinksDEC1X3J, DEC1X3J470JA3B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DEC1X3J470JA3B Details Description
Related parts for DEC1X3J470JA3B
IC COUNTER DUAL 4BIT BIN 14TSSOP datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 11MHZ RRO 8VSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.039UF 10% 275VAC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONN HSG 9POS 2.5MM R/A B-IN datasheet.pdf
RES 11.5 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 132 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 28AWG ORANGE 1000' datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 4SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 200W datasheet.pdf