Murata Electronics North America DEF1XLH220JJ3B
DEF1XLH220JJ3B picture photo
Mfg. Part Number
DEF1XLH220JJ3B
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22PF 6.3KV SL RADIAL
Datasheet Download
DEF1XLH220JJ3B.pdf
Availability of DEF1XLH220JJ3B
QUANTITY
DEF1XLH220JJ3B Order Process
Ship out your order
Specifications of DEF1XLH220JJ3B
Internal Part NumberEIS-DEF1XLH220JJ3B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesDEF
PackagingBulk
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated6300V (6.3kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DEF1XLH220JJ3B
Related LinksDEF1XLH, DEF1XLH220JJ3B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DEF1XLH220JJ3B Details Description
Related parts for DEF1XLH220JJ3B
SIDACTOR BIDIR 140V 400A TO-92 datasheet.pdf
CAP CER 180PF 2KV SL/GP RADIAL datasheet.pdf
CONN RECEPT 11POS 24AWG MTA100 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
HEATSINK TO-220 2.5W BLK W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 255 OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 10V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES 475 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 15PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 24NF 5% 1600VDC RAD datasheet.pdf