Murata Electronics North America DEHR32E221KA2B
DEHR32E221KA2B picture photo
Mfg. Part Number
DEHR32E221KA2B
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 220PF 250V RADIAL
Datasheet Download
DEHR32E221KA2B.pdf
Availability of DEHR32E221KA2B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DEHR32E221KA2B Order Process
Ship out your order
Specifications of DEHR32E221KA2B
Internal Part NumberEIS-DEHR32E221KA2B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesDEH
PackagingBulk
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientR
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max)0.354" (9.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
FeaturesHigh Voltage, Low Dissipation Factor
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DEHR32E221KA2B
Related LinksDEHR32E, DEHR32E221KA2B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DEHR32E221KA2B Details Description
Related parts for DEHR32E221KA2B
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 40DIP datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 14KHZ 10UQFN datasheet.pdf
IC TXRX RS232 SERIAL 24SSOP datasheet.pdf
SOLDER PASTE LOW TEMP 5CC W/TIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
3CKT PC BOARD datasheet.pdf
TVS DIODE 45VWM 77.4VC AXIAL datasheet.pdf
WASHER,FLAT datasheet.pdf
TV 7C 7#20 SKT RECP datasheet.pdf
390UF 16V 10.5X19 105C RAD datasheet.pdf