Murata Electronics North America DEJF3E2103ZB3B
DEJF3E2103ZB3B picture photo
Mfg. Part Number
DEJF3E2103ZB3B
Brief Description
CAP CER 10000PF 250VAC RADIAL
Datasheet Download
DEJF3E2103ZB3B.pdf
Availability of DEJF3E2103ZB3B
QUANTITY
DEJF3E2103ZB3B Order Process
Ship out your order
Specifications of DEJF3E2103ZB3B
Internal Part NumberEIS-DEJF3E2103ZB3B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesDEJ
PackagingBulk
Capacitance10000pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated250VAC
Temperature CoefficientE
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.433" Dia (11.00mm)
Height - Seated (Max)0.551" (14.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.287" (7.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DEJF3E2103ZB3B
Related LinksDEJF3E2, DEJF3E2103ZB3B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DEJF3E2103ZB3B Details Description
Related parts for DEJF3E2103ZB3B
SSD 152GB SCSI datasheet.pdf
RES SMD 4.64 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO +-12V 0.15A 14DFN datasheet.pdf
RES 0.267 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf