Susumu RG3216V-1052-B-T1
RG3216V-1052-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1052-B-T1
Brief Description
RES SMD 10.5K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1052-B-T1.pdf
Availability of RG3216V-1052-B-T1
QUANTITY
RG3216V-1052-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1052-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1052-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1052-B-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1052-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1052-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-1052-B-T1
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
IC GATE XOR 4CH 2-INP 16-SOIC datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 50V 6A ITO220AB datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 50MA 39 OHM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS T/H datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS CABLE SKT datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG YL/GN 100' datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS PNL MNT SKT M23 datasheet.pdf
CAP FILM 24NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf