Hirose Electric Co Ltd DF11-32DP-2DSA(08)
DF11-32DP-2DSA(08) picture photo
Mfg. Part Number
DF11-32DP-2DSA(08)
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN PIN 32POS 2MM DUAL TH
Datasheet Download
DF11-32DP-2DSA(08).pdf
Availability of DF11-32DP-2DSA(08)
QUANTITY
DF11-32DP-2DSA(08) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF11-32DP-2DSA(08)
Internal Part NumberEIS-DF11-32DP-2DSA(08)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Featured ProductDF11 Series
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesDF11
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions32
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.118" (3.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening TypeDetent Lock
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF11-32DP-2DSA(08)
Related LinksDF11-32DP, DF11-32DP-2DSA(08) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF11-32DP-2DSA(08) Details Description
Related parts for DF11-32DP-2DSA(08)
CONV DC-DC 48V IN 2.5V OUT 15W datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.5A SOT23-5 datasheet.pdf
LED BASE MINI PNL IND OIL TIGHT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS PIN datasheet.pdf
MF010 HIGH TEMP OXYGEN SENSOR datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 22 OHM 8SIP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12MM XCUT datasheet.pdf
BCM BUS CONVERTER 6V 240W datasheet.pdf