Hirose Electric Co Ltd DF11G-30DP-2V(50)
DF11G-30DP-2V(50) picture photo
Mfg. Part Number
DF11G-30DP-2V(50)
Brief Description
CONN HEADER 30POS 2MM SMD GOLD
Datasheet Download
DF11G-30DP-2V(50).pdf
Availability of DF11G-30DP-2V(50)
QUANTITY
DF11G-30DP-2V(50) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF11G-30DP-2V(50)
Internal Part NumberEIS-DF11G-30DP-2V(50)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Featured ProductDF11 Series
Standard Package12
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
FeaturesBoard Guide
Contact FinishGold
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF11G-30DP-2V(50)
Related LinksDF11G-30, DF11G-30DP-2V(50) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF11G-30DP-2V(50) Details Description
Related parts for DF11G-30DP-2V(50)
FIXED IND 3.5UH 8.5A 16.5 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 52.3K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 4.87K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10V 10% 2824 datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
BLZP 5.00/16/180 SN GN datasheet.pdf
DIN-POWER F048MC-B datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES 167 OHM 0.4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
FLEX POLY MOLDED PART datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 200MW SOD323 datasheet.pdf