Hirose Electric Co Ltd DF13-12P-1.25H(21)
DF13-12P-1.25H(21) picture photo
Mfg. Part Number
DF13-12P-1.25H(21)
Brief Description
CONN HDR 12POS 1.25MM R/A TIN
Datasheet Download
DF13-12P-1.25H(21).pdf
Availability of DF13-12P-1.25H(21)
QUANTITY
DF13-12P-1.25H(21) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF13-12P-1.25H(21)
Internal Part NumberEIS-DF13-12P-1.25H(21)
Featured ProductDF13 Series
Standard Package1,000
SeriesDF13
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions12
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
FeaturesBoard Guide
Contact FinishTin
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF13-12P-1.25H(21)
Related LinksDF13-12P-, DF13-12P-1.25H(21) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF13-12P-1.25H(21) Details Description
Related parts for DF13-12P-1.25H(21)
LENS ARRAY FOR MT CONNECTORS datasheet.pdf
TRANSCEIVER USB 16-MLP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Panel Mount, Through Hole Solder Cup datasheet.pdf
CONN HEADER 38POS STACKNG 15GOLD datasheet.pdf
TRIMMER 50K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CONN IDC 9POS 2.54MM 26AWG GOLD datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 3W datasheet.pdf