Hirose Electric Co Ltd DF13-30DP-1.25V(25)
DF13-30DP-1.25V(25) picture photo
Mfg. Part Number
DF13-30DP-1.25V(25)
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER 30POS 1.25MM SMD AU
Datasheet Download
DF13-30DP-1.25V(25).pdf
Availability of DF13-30DP-1.25V(25)
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DF13-30DP-1.25V(25) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF13-30DP-1.25V(25)
Internal Part NumberEIS-DF13-30DP-1.25V(25)
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesDF13
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.049" (1.25mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
FeaturesBoard Guide
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
ColorBeige
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF13-30DP-1.25V(25)
Related LinksDF13-30DP, DF13-30DP-1.25V(25) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF13-30DP-1.25V(25) Details Description
Related parts for DF13-30DP-1.25V(25)
SIDACTOR 4CHP 300V 400A MS-013 datasheet.pdf
TOOL SEATING ASSY MBXL 2 POS datasheet.pdf
RES 26.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SBC CORE II DUO 2.26 GHZ MAX 8GB datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 25mA Backlight 24-WQFN (4x4) datasheet.pdf
RES SMD 1.74 OHM 1/2W 2516 WIDE datasheet.pdf
CONN HEADER 40 POS RA 2.54 datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
OSC XO 133.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf