Hirose Electric Co Ltd DF13-3P-1.25H(50)
DF13-3P-1.25H(50) picture photo
Mfg. Part Number
DF13-3P-1.25H(50)
Brief Description
CONN HEADER 3POS 1.25MM R/A SMD
Datasheet Download
DF13-3P-1.25H(50).pdf
Availability of DF13-3P-1.25H(50)
QUANTITY
DF13-3P-1.25H(50) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF13-3P-1.25H(50)
Internal Part NumberEIS-DF13-3P-1.25H(50)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Featured ProductDF13 Series
Standard Package57
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions3
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
FeaturesBoard Guide
Contact FinishGold
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF13-3P-1.25H(50)
Related LinksDF13-3P-, DF13-3P-1.25H(50) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF13-3P-1.25H(50) Details Description
Related parts for DF13-3P-1.25H(50)
FUSE GLASS 1.5A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 4.32K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 43POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 5.49K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 30 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
OSC CMEMS 24.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
500 TB SOCKET CLOSE VER datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 50MA 20V datasheet.pdf