Hirose Electric Co Ltd DF13A-3P-1.25H(20)
DF13A-3P-1.25H(20) picture photo
Mfg. Part Number
DF13A-3P-1.25H(20)
Brief Description
CONN HEADER 3POS 1.25MM R/A TIN
Datasheet Download
DF13A-3P-1.25H(20).pdf
Availability of DF13A-3P-1.25H(20)
QUANTITY
DF13A-3P-1.25H(20) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF13A-3P-1.25H(20)
Internal Part NumberEIS-DF13A-3P-1.25H(20)
Featured ProductDF13 Series
Standard Package57
SeriesDF13
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions3
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Features-
Contact FinishTin
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF13A-3P-1.25H(20)
Related LinksDF13A-3P-, DF13A-3P-1.25H(20) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF13A-3P-1.25H(20) Details Description
Related parts for DF13A-3P-1.25H(20)
CONNECTOR WIRE WING NYLON GRAY datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 250MA 1.3 OHM SMD datasheet.pdf