Hirose Electric Co Ltd DF13A-8P-1.25H(20)
DF13A-8P-1.25H(20) picture photo
Mfg. Part Number
DF13A-8P-1.25H(20)
Brief Description
CONN HEADER 8POS 1.25MM R/A TIN
Datasheet Download
DF13A-8P-1.25H(20).pdf
Availability of DF13A-8P-1.25H(20)
QUANTITY
DF13A-8P-1.25H(20) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF13A-8P-1.25H(20)
Internal Part NumberEIS-DF13A-8P-1.25H(20)
Featured ProductDF13 Series
Standard Package33
SeriesDF13
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions8
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Features-
Contact FinishTin
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF13A-8P-1.25H(20)
Related LinksDF13A-8P-, DF13A-8P-1.25H(20) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF13A-8P-1.25H(20) Details Description
Related parts for DF13A-8P-1.25H(20)
D CORE DBL CHOKE 15MH 1.1A VERT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
DIODE ZENER 140V 1W DO213AB datasheet.pdf
FMBC NEO FLTR 3PH 2ST 55A 520VAC datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 44POS THRUHL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 20% 310VAC RAD datasheet.pdf