Hirose Electric Co Ltd DF13C-4P-1.25V(77)
DF13C-4P-1.25V(77) picture photo
Mfg. Part Number
DF13C-4P-1.25V(77)
Brief Description
CONN HEADER 4POS 1.25MM GOLD
Datasheet Download
DF13C-4P-1.25V(77).pdf
Availability of DF13C-4P-1.25V(77)
QUANTITY
DF13C-4P-1.25V(77) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF13C-4P-1.25V(77)
Internal Part NumberEIS-DF13C-4P-1.25V(77)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Standard Package1,000
SeriesDF13
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions4
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
FeaturesSolder Retention
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF13C-4P-1.25V(77)
Related LinksDF13C-4P-, DF13C-4P-1.25V(77) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF13C-4P-1.25V(77) Details Description
Related parts for DF13C-4P-1.25V(77)
GRND TERM BLOCK GRN/YE datasheet.pdf
VARISTOR 423V 400A 3225 datasheet.pdf
Connector Receptacle 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SENSOR 50PSIS 1/4 NPT 5V datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.62KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
INSERT EGG.1B.307. FOR 7LV datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
XLAMP CXA LED WHITE datasheet.pdf
BOARD LED DRIVER 680MA 30V datasheet.pdf