Hirose Electric Co Ltd DF14-30P-1.25H(50)
DF14-30P-1.25H(50) picture photo
Mfg. Part Number
DF14-30P-1.25H(50)
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER 30POS 1.25MM R/A SMD
Datasheet Download
DF14-30P-1.25H(50).pdf
Availability of DF14-30P-1.25H(50)
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DF14-30P-1.25H(50) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF14-30P-1.25H(50)
Internal Part NumberEIS-DF14-30P-1.25H(50)
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package11
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesDF14
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
FeaturesBoard Guide
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
ColorBeige
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF14-30P-1.25H(50)
Related LinksDF14-30P-, DF14-30P-1.25H(50) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF14-30P-1.25H(50) Details Description
Related parts for DF14-30P-1.25H(50)
MOSFET N-CH 20V 15A DIRECTFET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 150MHZ 100TQFP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 55POS STRGHT PIN datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1M OHM 1% 75W datasheet.pdf
OSC XO 106.25MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
RES 4.64K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 12NF 5% 1600VDC RAD datasheet.pdf