Hirose Electric Co Ltd DF19G-30S-1F-GND(05)
DF19G-30S-1F-GND(05) picture photo
Mfg. Part Number
DF19G-30S-1F-GND(05)
Manufacturer
Product Category
FFC, FPC (Flat Flexible) Connectors - Accessories
Brief Description
CONN GROUND PLATE FPC 30POS 1MM
Datasheet Download
DF19G-30S-1F-GND(05).pdf
Availability of DF19G-30S-1F-GND(05)
QUANTITY
DF19G-30S-1F-GND(05) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF19G-30S-1F-GND(05)
Internal Part NumberEIS-DF19G-30S-1F-GND(05)
Category Connectors, Interconnects
FamilyFFC, FPC (Flat Flexible) Connectors - Accessories
SeriesDF19
TypeGround Plate
Number of Positions30
For Use With/Related ProductsDF19 Connectors
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF19G-30S-1F-GND(05)
Related LinksDF19G-30S-, DF19G-30S-1F-GND(05) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF19G-30S-1F-GND(05) Details Description
Related parts for DF19G-30S-1F-GND(05)
SIDAC 190-215V 1A TO92 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL STR 12POS datasheet.pdf
MICROCOUPLER 2 STUB datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES 237 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FAN IMP MTRZD 250X99.8MM 24VDC datasheet.pdf
OMEGA CLIP TIE 50LBS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 27PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf