Hirose Electric Co Ltd DF1BA-6EP-2.5RC
DF1BA-6EP-2.5RC picture photo
Mfg. Part Number
DF1BA-6EP-2.5RC
Brief Description
CONN PLUG HOUSING 6POS 2.5MM
Datasheet Download
DF1BA-6EP-2.5RC.pdf
Availability of DF1BA-6EP-2.5RC
QUANTITY
DF1BA-6EP-2.5RC Order Process
Ship out your order
Specifications of DF1BA-6EP-2.5RC
Internal Part NumberEIS-DF1BA-6EP-2.5RC
Contact TypeMale Pin
Number of Positions6
Pitch0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF1BA-6EP-2.5RC
Related LinksDF1BA-6, DF1BA-6EP-2.5RC Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF1BA-6EP-2.5RC Details Description
Related parts for DF1BA-6EP-2.5RC
CAP TANT 150UF 6.3V 10% 2824 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 19POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 395MA 500 MOHM datasheet.pdf
RES 200 OHM 2W .02% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 35POS SMD datasheet.pdf
CONN HSNG PLUG FLEX 16POS SKT datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 1W datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X6MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.0X1.6MM 1.8V datasheet.pdf