Hirose Electric Co Ltd DF1BZ-6DP-2.5DS
DF1BZ-6DP-2.5DS picture photo
Mfg. Part Number
DF1BZ-6DP-2.5DS
Brief Description
CONN HEADER 6POS 2.5MM R/A TIN
Datasheet Download
DF1BZ-6DP-2.5DS.pdf
Availability of DF1BZ-6DP-2.5DS
QUANTITY
DF1BZ-6DP-2.5DS Order Process
Ship out your order
Specifications of DF1BZ-6DP-2.5DS
Internal Part NumberEIS-DF1BZ-6DP-2.5DS
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions6
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.098" (2.50mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.098" (2.50mm)
Contact Mating Length0.177" (4.50mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF1BZ-6DP-2.5DS
Related LinksDF1BZ-6, DF1BZ-6DP-2.5DS Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF1BZ-6DP-2.5DS Details Description
Related parts for DF1BZ-6DP-2.5DS
IC SUPERVISOR FOR CPU 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 365K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 28V datasheet.pdf
INSERT RJ45 JACK TO IDC CONN datasheet.pdf
OPTICAL FIBER RACK BRACKET BLACK datasheet.pdf
CONN HDR 42POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 0.1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
BLOW-MOLDED PARTS datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf