Hirose Electric Co Ltd DF22-4DEP-7.92C
DF22-4DEP-7.92C picture photo
Mfg. Part Number
DF22-4DEP-7.92C
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Housings
Brief Description
CONN PLUG HOUSING 4POS 7.92MM
Datasheet Download
DF22-4DEP-7.92C.pdf
Availability of DF22-4DEP-7.92C
QUANTITY
DF22-4DEP-7.92C Order Process
Ship out your order
Specifications of DF22-4DEP-7.92C
Internal Part NumberEIS-DF22-4DEP-7.92C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Video FileConnectors for the Smart House - Hirose
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Housings
SeriesEnerBee™ DF22
PackagingBulk
Connector TypePlug
Contact TypeMale Pin
Number of Positions4
Pitch0.312" (7.92mm)
Number of Rows2
Row Spacing-
Mounting TypePanel Mount, Snap-In
Contact TerminationCrimp
Fastening TypeLatch Holder
ColorWhite
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF22-4DEP-7.92C
Related LinksDF22-4D, DF22-4DEP-7.92C Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF22-4DEP-7.92C Details Description
Related parts for DF22-4DEP-7.92C
SINGLE PLUG-IN BRIDGE 2POS GRAY datasheet.pdf
CONN SPRING 17POS SNGL .255 SMD datasheet.pdf
RES SMD 365 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 56PF 2KV NP0 2225 datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK SPDT 3A 90DEG datasheet.pdf
CABLE ASSY PWR-PWR 5 WIRE 66" datasheet.pdf
IC CTRLR PWM 3PHASE BUCK 40-QFN datasheet.pdf
IC FLASH 1GBIT 63VFBGA datasheet.pdf
Connector Receptacle 3 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf