Hirose Electric Co Ltd DF22-4P-7.92DS(05)
DF22-4P-7.92DS(05) picture photo
Mfg. Part Number
DF22-4P-7.92DS(05)
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER 4POS 7.92MM R/A TIN
Datasheet Download
DF22-4P-7.92DS(05).pdf
Availability of DF22-4P-7.92DS(05)
QUANTITY
DF22-4P-7.92DS(05) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF22-4P-7.92DS(05)
Internal Part NumberEIS-DF22-4P-7.92DS(05)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Video FileConnectors for the Smart House - Hirose
Featured ProductDF22 Series
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesEnerBee™ DF22
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions4
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.312" (7.92mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.354" (9.00mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Fastening TypeLatch Holder
FeaturesBoard Guide
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ColorBeige
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF22-4P-7.92DS(05)
Related LinksDF22-4P-7, DF22-4P-7.92DS(05) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF22-4P-7.92DS(05) Details Description
Related parts for DF22-4P-7.92DS(05)
IC SWITCH DUAL SPST 8MSOP datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR LP 4.30V SC70-3 datasheet.pdf
IC OPAMP BUFFER 2.5MHZ 28TSSOP datasheet.pdf
CABLE CAT6 UNSHIELDED BLUE 1M datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
POT 35 OHM 12.5W WIREWOUND LIN datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.8-3.6V 20W datasheet.pdf