Hirose Electric Co Ltd DF22CL-3S-7.92C
DF22CL-3S-7.92C picture photo
Mfg. Part Number
DF22CL-3S-7.92C
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Housings
Brief Description
CONN SOCKET 3POS 7.92MM
Datasheet Download
DF22CL-3S-7.92C.pdf
Availability of DF22CL-3S-7.92C
QUANTITY
DF22CL-3S-7.92C Order Process
Ship out your order
Specifications of DF22CL-3S-7.92C
Internal Part NumberEIS-DF22CL-3S-7.92C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Video FileConnectors for the Smart House - Hirose
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Housings
SeriesEnerBee™ DF22
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions3
Pitch0.312" (7.92mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Contact TerminationCrimp
Fastening TypeLatch Lock
ColorRed
FeaturesPolarizing Key
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF22CL-3S-7.92C
Related LinksDF22CL-, DF22CL-3S-7.92C Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF22CL-3S-7.92C Details Description
Related parts for DF22CL-3S-7.92C
CAP FILM 2200PF 3% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 DIP 80 POS datasheet.pdf
IC OPAMP GP 7MHZ 8DMP datasheet.pdf
CONN HEADER 55POS TYPE CR VERT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 1.1 OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V P2H 0402 datasheet.pdf
RES 5.6 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf