Hirose Electric Co Ltd DF22L-4P-7.92DS
DF22L-4P-7.92DS picture photo
Mfg. Part Number
DF22L-4P-7.92DS
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER 4POS 7.92MM R/A TIN
Datasheet Download
DF22L-4P-7.92DS.pdf
Availability of DF22L-4P-7.92DS
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DF22L-4P-7.92DS Order Process
Ship out your order
Specifications of DF22L-4P-7.92DS
Internal Part NumberEIS-DF22L-4P-7.92DS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileConnectors for the Smart House - Hirose
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesEnerBee™ DF22
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions4
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.312" (7.92mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.354" (9.00mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Fastening TypeLatch Holder
FeaturesBoard Guide
Contact FinishTin-Lead
Contact Finish Thickness-
ColorRed
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF22L-4P-7.92DS
Related LinksDF22L-4, DF22L-4P-7.92DS Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF22L-4P-7.92DS Details Description
Related parts for DF22L-4P-7.92DS
LED RED DIFFUSED 2SMD R/A datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.8V 0.5A SYNC 10SON datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 45.3KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 220MA 1.3 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 112POS .050 SOLDER datasheet.pdf
CONN BUTT SPLICE 14-16TO16-18AWG datasheet.pdf
RES 77.7K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20% 15V 2711 datasheet.pdf