Hirose Electric Co Ltd DF22L-5S-7.92C
DF22L-5S-7.92C picture photo
Mfg. Part Number
DF22L-5S-7.92C
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Housings
Brief Description
CONN SOCKET 5POS 7.92MM RED
Datasheet Download
DF22L-5S-7.92C.pdf
Availability of DF22L-5S-7.92C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DF22L-5S-7.92C Order Process
Ship out your order
Specifications of DF22L-5S-7.92C
Internal Part NumberEIS-DF22L-5S-7.92C
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileConnectors for the Smart House - Hirose
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Housings
SeriesEnerBee™ DF22
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions5
Pitch0.312" (7.92mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Contact TerminationCrimp
Fastening TypeLatch Lock
ColorRed
FeaturesPolarizing Key
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF22L-5S-7.92C
Related LinksDF22L-5, DF22L-5S-7.92C Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF22L-5S-7.92C Details Description
Related parts for DF22L-5S-7.92C
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V datasheet.pdf
QUICKIE datasheet.pdf
CONN D-SUB RCPT 25POS CRIMP SNAP datasheet.pdf
IC RF TX SUB-1GHZ LP 32QFN datasheet.pdf
IC FPGA 56 I/O 100TQFP datasheet.pdf
COUPLING 4981 SERIES ROUND HOLE datasheet.pdf
CONN RECEPT 22-26 AWG STRIP datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 5V 15A datasheet.pdf
BOARD REFERENCE ADC datasheet.pdf
44+44 DIL VERT SOCKET 4.6MM datasheet.pdf