Hirose Electric Co Ltd DF23C-14DP-0.5V(91)
DF23C-14DP-0.5V(91) picture photo
Mfg. Part Number
DF23C-14DP-0.5V(91)
Brief Description
CONN PLUG 14POS DUAL 0.5MM SMD
Datasheet Download
DF23C-14DP-0.5V(91).pdf
Availability of DF23C-14DP-0.5V(91)
QUANTITY
DF23C-14DP-0.5V(91) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF23C-14DP-0.5V(91)
Internal Part NumberEIS-DF23C-14DP-0.5V(91)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypePlug, Outer Shroud Contacts
Number of Positions14
Pitch0.020" (0.50mm)
Contact Finish Thickness-
Mated Stacking Heights1.5mm
Height Above Board0.047" (1.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF23C-14DP-0.5V(91)
Related LinksDF23C-14D, DF23C-14DP-0.5V(91) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF23C-14DP-0.5V(91) Details Description
Related parts for DF23C-14DP-0.5V(91)
RES SMD 357 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN JACK .012" GOLD SMA datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
RES SMD 0.5 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 48V datasheet.pdf
CONN MAGJACK 3PORT 100 BASE-TX datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 28POS PIN datasheet.pdf
D SUB MA RA 3W3_40 A CONTACTS_S4 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf