Hirose Electric Co Ltd DF30FB-22DP-0.4V(82)
DF30FB-22DP-0.4V(82) picture photo
Mfg. Part Number
DF30FB-22DP-0.4V(82)
Manufacturer
Product Category
Rectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine
Brief Description
CONN HEADER 22POS 0.4MM SMD GOLD
Datasheet Download
DF30FB-22DP-0.4V(82).pdf
Availability of DF30FB-22DP-0.4V(82)
QUANTITY
DF30FB-22DP-0.4V(82) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF30FB-22DP-0.4V(82)
Internal Part NumberEIS-DF30FB-22DP-0.4V(82)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesBoard to Board and Board to FPC Connectors
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine
SeriesDF30
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypeHeader, Center Strip Contacts
Number of Positions22
Pitch0.016" (0.40mm)
Number of Rows2
Mounting TypeSurface Mount
FeaturesSolder Retention
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness2µin (0.05µm)
Mated Stacking Heights0.9mm
Height Above Board0.036" (0.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF30FB-22DP-0.4V(82)
Related LinksDF30FB-22D, DF30FB-22DP-0.4V(82) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF30FB-22DP-0.4V(82) Details Description
Related parts for DF30FB-22DP-0.4V(82)
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 8-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC ADC 16BIT SAMPLING HS 8VSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 1400UF 450V SCREW datasheet.pdf
RES 5.56K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 301 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE SKT datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 220PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf