Hirose Electric Co Ltd DF36AJ-30S-0.4V(51)
DF36AJ-30S-0.4V(51) picture photo
Mfg. Part Number
DF36AJ-30S-0.4V(51)
Brief Description
Connector Receptacle 30 Position 0.016" (0.40mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
DF36AJ-30S-0.4V(51).pdf
Availability of DF36AJ-30S-0.4V(51)
QUANTITY
DF36AJ-30S-0.4V(51) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF36AJ-30S-0.4V(51)
Internal Part NumberEIS-DF36AJ-30S-0.4V(51)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Contact TypeCenter Strip Contact
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF36AJ-30S-0.4V(51)
Related LinksDF36AJ-30, DF36AJ-30S-0.4V(51) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF36AJ-30S-0.4V(51) Details Description
Related parts for DF36AJ-30S-0.4V(51)
TRIMMER 250 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 50V NP0 2220 datasheet.pdf
WP80 SOLDER PENCIL 80W - WDH10 datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CONN HEADER .35MM 34POS SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
OSC MEMS 225.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf