Hirose Electric Co Ltd DF4-11P-2R28
DF4-11P-2R28 picture photo
Mfg. Part Number
DF4-11P-2R28
Brief Description
CONN PLUG 11POS AWG28 STRAIGHT
Datasheet Download
DF4-11P-2R28.pdf
Availability of DF4-11P-2R28
QUANTITY
DF4-11P-2R28 Order Process
Ship out your order
Specifications of DF4-11P-2R28
Internal Part NumberEIS-DF4-11P-2R28
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Number of Positions11
Cable Pitch0.079" (2.00mm)
Board-Side Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeThrough Hole
Cable TerminationIDC
Wire Gauge28 AWG, Stranded
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF4-11P-2R28
Related LinksDF4-11, DF4-11P-2R28 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF4-11P-2R28 Details Description
Related parts for DF4-11P-2R28
RELAY AUTOMOTIVE SPST 40A 12V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 75PSI M20-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONN TNC JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CAP SUBMINI PANEL IND CLEAR datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 47K OHM 16SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
IC BUCK ADJ 50A 40MLP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 24.576MHZ 6-CLCC datasheet.pdf