Hirose Electric Co Ltd DF4-12P-2R26
DF4-12P-2R26 picture photo
Mfg. Part Number
DF4-12P-2R26
Brief Description
CONN PLUG 12POS AWG26 STRAIGHT
Datasheet Download
DF4-12P-2R26.pdf
Availability of DF4-12P-2R26
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DF4-12P-2R26 Order Process
Ship out your order
Specifications of DF4-12P-2R26
Internal Part NumberEIS-DF4-12P-2R26
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingBulk
Connector TypeIndividual Wires
Number of Positions12
Cable Pitch0.079" (2.00mm)
Board-Side Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeThrough Hole
Cable TerminationIDC
Wire Gauge26 AWG, Stranded
FeaturesClosed End
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ColorBlack
Number of Positions LoadedAll
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF4-12P-2R26
Related LinksDF4-12, DF4-12P-2R26 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF4-12P-2R26 Details Description
Related parts for DF4-12P-2R26
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 80TQFP datasheet.pdf
IC AMP RFIC GAAS 5.8GHZ 8-LPCC datasheet.pdf
RES SMD 25.5K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 5 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
RES 118K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.5A 8SOIC datasheet.pdf