Hirose Electric Co Ltd DF4-12PA-2R28
DF4-12PA-2R28 picture photo
Mfg. Part Number
DF4-12PA-2R28
Brief Description
CONN PLUG 12POS AWG28 R/ANGLE
Datasheet Download
DF4-12PA-2R28.pdf
Availability of DF4-12PA-2R28
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DF4-12PA-2R28 Order Process
Ship out your order
Specifications of DF4-12PA-2R28
Internal Part NumberEIS-DF4-12PA-2R28
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingBulk
Connector TypeIndividual Wires
Number of Positions12
Cable Pitch0.079" (2.00mm)
Board-Side Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Cable TerminationIDC
Wire Gauge28 AWG, Stranded
FeaturesClosed End
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ColorBlack
Number of Positions LoadedAll
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF4-12PA-2R28
Related LinksDF4-12, DF4-12PA-2R28 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF4-12PA-2R28 Details Description
Related parts for DF4-12PA-2R28
FUSE HLDR CART 250V 16A PNL MNT datasheet.pdf
Connector Receptacle 22 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 45NS 28SOP datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
RES 196K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 21.3K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf