Hirose Electric Co Ltd DF4-6P-2R28
DF4-6P-2R28 picture photo
Mfg. Part Number
DF4-6P-2R28
Brief Description
CONN PLUG 6POS AWG28 STRAIGHT
Datasheet Download
DF4-6P-2R28.pdf
Availability of DF4-6P-2R28
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DF4-6P-2R28 Order Process
Ship out your order
Specifications of DF4-6P-2R28
Internal Part NumberEIS-DF4-6P-2R28
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingBulk
Connector TypeIndividual Wires
Number of Positions6
Cable Pitch0.079" (2.00mm)
Board-Side Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeThrough Hole
Cable TerminationIDC
Wire Gauge28 AWG, Stranded
FeaturesClosed End
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ColorBlack
Number of Positions LoadedAll
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF4-6P-2R28
Related LinksDF4-6, DF4-6P-2R28 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF4-6P-2R28 Details Description
Related parts for DF4-6P-2R28
Connector Header 22 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
TVS DIODE 55.1VWM 98VC DO204AC datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 450MA 300 MOHM datasheet.pdf
IC ADC 14BIT PAR 250MSPS 64VQFN datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 2.2A 49 MOHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 45MA 28 OHM SMD datasheet.pdf
MOD 120V 11"X2"10W LIN 1125LM datasheet.pdf
350 TB SOCKET RA W/LATCH datasheet.pdf
SENSOR OPTO PROXIMITY/DGTL COLOR datasheet.pdf
GT 35C 35#16 SKT RECP LINE datasheet.pdf
+5V Precision Voltage Reference/Temperature Trangsducer IC datasheet.pdf