Hirose Electric Co Ltd DF49-20/RE-MD(61)
DF49-20/RE-MD(61) picture photo
Mfg. Part Number
DF49-20/RE-MD(61)
Manufacturer
Product Category
Insertion, Extraction
Brief Description
EXTRACT TOOL 20POS DF49 SERI
Datasheet Download
DF49-20/RE-MD(61).pdf
Availability of DF49-20/RE-MD(61)
QUANTITY
DF49-20/RE-MD(61) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF49-20/RE-MD(61)
Internal Part NumberEIS-DF49-20/RE-MD(61)
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Tools
FamilyInsertion, Extraction
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF49-20/RE-MD(61)
Related LinksDF49-20/, DF49-20/RE-MD(61) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF49-20/RE-MD(61) Details Description
Related parts for DF49-20/RE-MD(61)
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 90POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
RES SMD 442 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
EVAULATION KIT EZ-COLOR datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V Y5V RADIAL datasheet.pdf
Connector Socket 19 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Header 11 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB datasheet.pdf
IC PLL CLOCK GEN 4OUT 72LFCSP datasheet.pdf
Crystal 32.0000MHz 20ppm 12pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf