Hirose Electric Co Ltd DF50A-10P-1V(51)
DF50A-10P-1V(51) picture photo
Mfg. Part Number
DF50A-10P-1V(51)
Brief Description
CONN HEADER 10POS 1MM SMD AU
Datasheet Download
DF50A-10P-1V(51).pdf
Availability of DF50A-10P-1V(51)
QUANTITY
DF50A-10P-1V(51) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF50A-10P-1V(51)
Internal Part NumberEIS-DF50A-10P-1V(51)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Video FileConnectors for Smart Metering - Hirose
Featured ProductDF50 Series Connectors
Standard Package1
SeriesDF50
PackagingCut Tape (CT)
Contact TypeOuter Shroud Contact
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions10
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF50A-10P-1V(51)
Related LinksDF50A-10, DF50A-10P-1V(51) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF50A-10P-1V(51) Details Description
Related parts for DF50A-10P-1V(51)
FIXED IND 1.8UH 11.4A 3 MOHM TH datasheet.pdf
RES 2.8K OHM 1/4W .25% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 154VWM 246VC 1.5KE datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 70NS 48TFBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
Connector Socket 90 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB datasheet.pdf
COMBO D-CONTACTS datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf