Hirose Electric Co Ltd DF62B-13S-2.2C
DF62B-13S-2.2C picture photo
Mfg. Part Number
DF62B-13S-2.2C
Brief Description
CONN RECEPT HOUSING 13POS WHT
Datasheet Download
DF62B-13S-2.2C.pdf
Availability of DF62B-13S-2.2C
QUANTITY
DF62B-13S-2.2C Order Process
Ship out your order
Specifications of DF62B-13S-2.2C
Internal Part NumberEIS-DF62B-13S-2.2C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesDF62 Series Introduction
Featured ProductDF62 Connectors
PackagingBulk
Connector TypeSocket
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions13
Pitch0.087" (2.20mm)
Number of Rows4
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Contact TerminationCrimp
Fastening TypeLatch Lock
ColorWhite
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF62B-13S-2.2C
Related LinksDF62B-1, DF62B-13S-2.2C Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF62B-13S-2.2C Details Description
Related parts for DF62B-13S-2.2C
FUSE CERAMIC 2.5A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
TRANSISTOR RF LDMOS SOT467C datasheet.pdf
PANEL INTERNAL 14.3" X 22.1" datasheet.pdf
IC SW REG CNTRLR STEP-DWN 16SOIC datasheet.pdf
SENS OPTO REFL 300MM BRACKET MOD datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 4SMD datasheet.pdf
RES SMD 665 OHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.70PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
20W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
RES SMD 4.7 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf