Hirose Electric Co Ltd DF62P-6EP-2.2C
DF62P-6EP-2.2C picture photo
Mfg. Part Number
DF62P-6EP-2.2C
Brief Description
CONN PLUG PNL MNT 6POS
Datasheet Download
DF62P-6EP-2.2C.pdf
Availability of DF62P-6EP-2.2C
QUANTITY
DF62P-6EP-2.2C Order Process
Ship out your order
Specifications of DF62P-6EP-2.2C
Internal Part NumberEIS-DF62P-6EP-2.2C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesDF62 Series Introduction
Featured ProductDF62 Connectors
Contact TypeMale Pin
Number of Positions6
Pitch0.087" (2.20mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Fastening TypeLatch Holder
ColorBlack
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF62P-6EP-2.2C
Related LinksDF62P-6, DF62P-6EP-2.2C Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF62P-6EP-2.2C Details Description
Related parts for DF62P-6EP-2.2C
RES 2.4 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf