Hirose Electric Co Ltd DF80-50P-SHL(52)
DF80-50P-SHL(52) picture photo
Mfg. Part Number
DF80-50P-SHL(52)
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Accessories
Brief Description
CONN COVER FOR 50POS PLUG
Datasheet Download
DF80-50P-SHL(52).pdf
Availability of DF80-50P-SHL(52)
QUANTITY
DF80-50P-SHL(52) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF80-50P-SHL(52)
Internal Part NumberEIS-DF80-50P-SHL(52)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMicro-Coaxial Connector
Video FileTablet PC Connectors - Hirose
Featured ProductHirose DF80 Series
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Accessories
SeriesDF80
Accessory TypeShell
Number of Positions50
For Use With/Related ProductsDF80 Series
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF80-50P-SHL(52)
Related LinksDF80-50P, DF80-50P-SHL(52) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF80-50P-SHL(52) Details Description
Related parts for DF80-50P-SHL(52)
RES TEMP SENS 680 OHM 5% 1/10W datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 2KB FLASH 16QFN datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS FEMALE CORD #20 datasheet.pdf
IC OFFLINE CTRLR PWM UVLO 8SOIC datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 7.5A TO220AC datasheet.pdf
CONN TERM SIAMEZE 16-17AWG .250 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS JAM NUT SKTS datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 21POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
RES 30.1 OHM 0.3W 1% RADIAL datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED THRU HOLE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 13.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf